Tunceli Munzur Gözeleri

Tunceli Munzur Gözeleri

Çırçır Şelalesi Musa Mescidi Harput Kültür Evi Cimşit Hamamı Halbori Gözeleri Pertek

Keban Barajı Beş Konaklar Gürpınar Şelalesi Somuncu Baba Türbesi Darende

1.GÜN

Saat … da buluşma ve Elazığ’a hareket ediyoruz.

2.GÜN

Sabah sularında Elazığ’a varış. 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip Harput’ta Elazığ’ı tepeden göreceğimiz restoranımızda yöresel kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından Eski Elazığ yani Harput’la gezimize başlıyoruz. Harput Kalesi, Ulucamii, Cimşit Hamamı, Musa Mescidi, Kurşunlu Camii gezilerimizin sonrasında Elazığ’ın şirin ilçesi Keban’a gidiyoruz. Muhteşem bir manzaraya sahip Çırçır Şelalesi’nde alabalık üretim çiftliğini gördükten sonra ekstra öğle yemeğimizi (alabalık önerilir) alıp Türkiye’nin 2. Büyük barajı ve en büyük yapay gölü olan Keban Barajı’nı görerek Tunceli’ye hareket ediyoruz. Elazığ’dan bineceğimiz arabalı vapur ile Pertek’e geçeceğiz. Bölgeye can veren Keban Barajının üzerinde Pertek Kalesi’ni de görerek manzaraları Pertek üzeri Tunceli’ye geliyoruz. Tunceli şehir turu sonrası konaklayacağımız 4* Otele varış ve yerleşme sonrası dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi almak üzere Munzur Çayının kenarında bulunan restoranımıza hareket ve alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüş ve geceleme.

3.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkıp Tunceli kent gezimizi yapıp Munzur Vadisi Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında vadiyi oluşturan dağlardan süzülen Munzur Suyu’na rengini veren yemyeşil doğa içerisinde geçireceğimiz zamanda Munzur Gözeleri, Ana Fatma Ziyaretgâhı, Halbori Gözeleri başlıca göreceğimiz yerlerdir. Munzur Milli Parkından sonra Ovacık ilçe ziyaretimizi yapıp tekrar Pertek, Elazığ üzeri Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya’da konaklayacağımız 4*  Otele varış ve otelde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

4.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından eski Malatya Evlerinin bulunduğu Beş Konaklar mevkii, Atatürk Evi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, farklı mimarisi ve göz alıcı çini süslemeleriyle Ulu Camii’ni gezdikten sonra çarşıda serbest zaman veriyoruz. Yöresel kaysı ürünlerinden satın alabilirsiniz. Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra Darende’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Darende’de ilk olarak Tohma Vadisinde bulunan Somuncu Baba Türbesi’ne gidiyoruz. Tohma Çayı’nın can verdiği vadide yapacağımız ziyaretimizin ardından Günpınar Şelalesi’ne gidiyoruz. Yemyeşil doğa içerisinde Günpınar Şelalesinin mükemmel güzelliğini gördükten sonra Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Kahramanmaraş’a varış ve meşhur dondurmalarından tatmak ve satın almak için mola zamanı. Buradaki molamızın ardından Bayburt’a  hareket ediyoruz.

KİŞİ BAŞI ÜCRET NAKİT
iki kişilik odada kişi başıTL
3 – 6 yaş çocuk (2 yetişkinle aynı odada)TL
7 – 12 yaş çocuk (2 yetişkinle aynı odada)TL
Tek Kişi Konaklama FarkıTL
Katılımcımız tek kalmak isterse tek kişilik konaklama farkını tur ücretine ekletmek zorundadır.
‘’tur öncesi ödeme alınmamış hiçbir rezervasyon tarafımızca kesin sayılmamaktadır’’

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Turizm Otobüsü İle Ulaşım,

·         Gün Elazığ Harput’ta Alınacak Yöresel Serpme Kahvaltı,

·         Tunceli’de 4* Grand Şaroğlu Otel Vb. 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,

·         Malatya’da 5* Anemon Otel Vb. 1 Gece H.B Konaklama,

·         Tunceli’de Restoranda 1. Gün Akşam Yemeği,

·         Malatya’da Konaklama Yapılan Otelde Alınacak Akşam Yemeği,

·         Konaklama Yapılan Otellerde 2 Adet Açık Büfe Kahvaltı

  • Seyahat Sigortası,

·         Programda Belirtilen Günlük Geziler,

·         Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan Alkollü – Alkolsüz İçecekler,
  • Müze Giriş Ücretleri

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir.