Kapadokya Turu 05-07 Haziran 2021

Kapadokya Turu 05-07 Haziran 2021
TUR GÖRSELLERİ
TUR PROGRAMI

Tarihin İzinde ‘’Yeryüzünün Mucizevi Güzelliği Peri Bacaları‘’

ADANA & HACI BEKTAŞ &  KAPADOKYA  05-07 Haziran 2021

1.Gün 05 Haziran 2021

Sabah saat 08:25’de Adana Şakirpaşa havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek kahvaltımızı (Ekstra) almamızın ardından Adana şehir turumuzda Adana’nın tarihi simgelerinden Seyhan Nehri üzerinde yer alan Taşköprü, Ramazanoğulları Dönemi’nin Adana’daki en anıtsal yapısı olan Adana Ulu Cami, Büyük saat kulesi,1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu’nun en büyük camilerinden ,28.500 kişiye ibadet imkânı sağlayan Sabancı Merkez Camii göreceğimiz yerler arasında.  Gezilerimizin ardından Nevşehir’e hareket. Bölgeye varışımızda ilk olarak bölgenin en ilgi çekici yapılarından olan kaymaklı yeraltı şehrini ziyaret ediyoruz. Yeraltı şehri ziyaretimizin ardından Güvercinlik vadisi, uçhisar kalesi, Göreme vadisini görüyoruz. Ardından bölgede hititler döneminden buyana var olan  Kızılırmak yataklarından çıkarılan çamurun nasıl işlendiğini görme ve bilgi almak için çömlek atölyesine gidiyoruz. Atölye ziyaretimizin ardından hayal vadisi olarak anılan Dervent Vadisinde vereceğimiz mola esnasında sizlerde hayal gücünüzü kullanarak bu özel oluşumların içerisinde fotoğraf çekebilirsiniz. Burada fotoğraf çekimlerimizin ardından Ürgüp’e geliyoruz. Bağcılığın önemli bir yer tuttuğu bölgede, şarap üretiminin de dünya standartlarında olduğu Turasan Şarap Fabrikasında tadım yaptıktan sonra dilerseniz satın alabilirsiniz. Gezilerimizin ardından otelimize transfer. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinin ardından arzu eden misafirlerimiz Ekstra düzenlenecek türk gecesi eğlencesine katılabilirler.

2.Gün 06 Haziran 2021

Sabah kahvaltımızın ardından Kapadokya’dan ayrılarak Gülşehir istikameti ile 1248 yılında Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; toplamda 7 adet olan ve giderek küçülen kapılardan en büyüğü olan Ak Kapı’dan geçerek Nadar Avlusu’na Ulaşıyoruz. Üçler Çeşmesi’ni gördükten sonra Üçler Kapısı’ndan Dargah Avlusu’na geçip Üçgen Alınlıklı Havuzu, Aslanlı Çeşme’yi, Aş Evi’ndeki Kutsal Kara Kazan’ı, Mihman Evi’ndeki Derviş Kıyafeti ve Eşyalarını gördükten sonra Pir Avlusu’na geçiyoruz. Avluya girişte Atatürk Köşesi’ni, Balım Sultan Türbesi’ndeki Derviş Küpelerini görüp, Pir Evi’ndeki Çilehane, Kırklar Meydanı, Güvenç Abdal Türbesi ve Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Huzur-u Pir’i ziyaret edip Kapadokya bölgesine geri dönüyoruz. Bölgeye dönüşümüzde Avanos’u ziyaret ediyoruz. Avanos’ta Kapadokya’ya yüzyıllardır can veren Kızılırmak’ı görüyoruz. Ardından bölgeye özgü volkanik bir taş olan Onyx Taşı işleme atölyesinde bilgi alacağız. Birbirinden özel tasarımlarla göz alıcı güzelliklerinin yanında her bir taşın ayrı ayrı faydasını öğrendikten sonra dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Onyx Taş Atölyesinde geçireceğimiz zamanımızın ardından Göreme Vadisi içindeki 4’ncü yüzyıldan 13’ncü yüzyıla kadar yoğun bir şekilde manastır hayatı yaşanmış, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edildiği Göreme Açık Hava Müzesi’ni Rehberimizin anlatımları sonrasında vereceğimiz Molada, Kaya Kiliseleri’ni (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), Yemekhane’yi, Mutfak ve Kileri geziyoruz. Gezilerimizin ardından bölgede gün batımının en güzel izlendiği yerlerden biri olan Kızılçukur vadisini ziyaret ediyoruz. Vadide farklı renklerdeki kaya oluşumlar, gün batımı esnasında kızıl renge bürünerek farklı bir görüntü sergiliyor. Burada vereceğimiz molanın ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinin ardından arzu eden misafirlerimiz Ekstra düzenlenecek türk gecesi eğlencesine katılabilirler.

3.Gün 07 Haziran 2021

Sabah kahvaltımızın ardından 1924 yılına kadar Rumların yaşadığı, Sinasos’a varıyoruz. Üç bin kadar tarihi evin bulunduğu bu belde bir çok diziye de ev sahipliği yapmıştır. Sinasos(Mustafpaşa) gezimizin ardından Melendiz Irmağının oluşturduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisine hareket. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız Kısa yürüyüş esnasında vadideki toplam 105 tane olan ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi Ağaçaltı Kilisesi ve Hz. İsa’nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. Doğa ile iç içe geçireceğimiz zamanın ardından o dönemde bölgenin en büyük manastırı olarak bilinen selime manastırını ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından İzmir’e hareket.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • ·        Turizm Otobüsleri İle Ulaşım,
  • ·        Kapadokya 5* Dinler  otelde 2 gece Konaklama,
  • ·        Otelde 2 Adet Kahvaltı (Büfe & Set),
  • ·        Otelde 2 Adet Akşam Yemeği (Büfe & Set)
  • ·        Seyahat Sigortası,
  • ·        Programda Belirtilen Günlük Geziler,
  • ·        Profesyonel Rehberlik Hizmeti,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan Alkollü – Alkolsüz İçecekler,
  • Müze Giriş Ücretleri, Türk gecesi eğlencesi
KİŞİ BAŞI ÜCRETLERLER
1249 TL NAKİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1349 TL
3 – 6 YAŞ ÇOCUK (2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 500TL
7 – 12 YAŞ ÇOCUK (2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 750 TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 120 TL
   
KATILIMCIMIZ TEK KALMAK İSTERSE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLETMEK ZORUNDADIR.
 
‘’TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇBİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR’’

Notlar ve Uyarılar 
Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir.