Gaziantep – Hatay – Iskenderun – Adana

Gaziantep – Hatay – Iskenderun – Adana

1.GÜN

Saat … da buluşma ve Adana’ya hareket ediyoruz.

2.GÜN

Sabah sularında Adana’ya varış. Alacağımız kahvaltı sonrasında Adana şehir turumuzda; genel görünüm olarak Sultan Ahmet Camii’ye benzeyen ve Türkiye’nin en büyük Camiisi olan Merkez Sabancı Camii, Tarihi Taşköprü, Eski Kız Lisesi, Ulu Camii ve Medresesi, Ramazanoğlu Konağı, Kazancılar Çarşısı, Büyük Saat Kulesi, Tahtacılar Çarşısı, Kapalı Çarşı, Yağ Camii, Bosnalı Salih Efendi Konağı (dışarıdan görülecektir) gezeceğimiz yerler arasında. Ardından Tarihi Tren Garı, Ziyapaşa Bulvarı, Atatürk Caddesi, Dilberler Sekisi, Seyhan Baraj Gölü göreceğimiz yerler arasında. Otele transfer Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN

Sabah kahvaltısının ardından Aziz Paulus’un şehri Tarsus’a hareket. Antik Cadde, Aziz Paulus Kuyusu, Eski Tarsus Evleri, Bedesten, Aziz Paulus Kilisesi ve Kleopatra Kapısı görülecek yerler arasında. Ardından Cennet-Cehennem ziyareti. Kızkalesi, Kanlıdivane ve panoramik Mersin şehir turumuzun ardından Adana’ya dönüş Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN

Sabah kahvaltısının ardından Gaziantep’e hareket. Gaziantep’e varışta şehir turumuzda; Gaziantep Mozaik Müzesi ,Medusa Cam Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesini geziyoruz. Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı ve Tütün Han’da alışveriş için serbest zamanın ardından konaklayacağınız otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

KİŞİ BAŞI ÜCRET NAKİT
iki kişilik odada kişi başıTL
3 – 6 yaş çocuk (2 yetişkinle aynı odada)TL
7 – 12 yaş çocuk (2 yetişkinle aynı odada)TL
Tek Kişi Konaklama FarkıTL
Katılımcımız tek kalmak isterse tek kişilik konaklama farkını tur ücretine ekletmek zorundadır.
‘’tur öncesi ödeme alınmamış hiçbir rezervasyon tarafımızca kesin sayılmamaktadır’’

5.GÜN

Sabah kahvaltısının ardından Antakya’ya hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Payas Kalesi ve Mimar Sinan’ın eseri olan Kervansaray göreceğimiz yerler arasında. Antakya’ya varışta; Hristiyanlığın yayılma döneminden kalma tek yapı olan St. Pierre Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından Hitit, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait olan ve Harbiye, Antakya, Atçana, Seleukeia Pieria ile İskenderun’da bulunmuş eserlerin sergilendiği ve mozaik koleksiyonlarının zenginliği yönünden dünya sıralamasında haklı yer edinmiş olanAntakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesinin gezilmesi. Ulu Camii, Eski Antakya Evleri ve Uzunçarşı’da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde

6.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından Samandağ’a hareket.Samandağ’a varış ve Çevlik’te  bulunan Titus Tüneli ve Beşikli Mağarası göreceğimiz yerler arasında. Samandağ gezimizin ardından Ermeni köyü Vakıflı Köyü ziyareti ve Bayburt’a hareket.

 

 

 

 

 

 

 

 

,

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Turizm Otobüsü İle Ulaşım,

·         1.Gün Kahvaltı,

·         Adana’da Konaklama,

·         Gaziantep’te Konaklama

  • Antakya’da Konaklama

·         Otellerde alınacak kahvaltı ve akşam yemeği

  • Seyahat Sigortası,

·         Programda Belirtilen Günlük Geziler,

·         Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan Alkollü – Alkolsüz İçecekler,
  • Müze Giriş Ücretleri

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir.